Zaplecze treningowe do pracy z psami

Urokliwy Zakątek

Szczepanowo (Kujawsko-Pomorskie)

Ośrodek dysponuje bogatym zapleczem do prowadzenia treningów. Ogrodzony teren, regularnie rozbudowywany i doposażany, umożliwia pracę z psem w wielu dyscyplinach. W jego skład wchodzi plac treningowy, tor sprawnościowy, przedmioty i urządzenia do socjalizacji, namioty dla pozorantów, akcesoria do obrony, agility, tropienia i pracy węchowej, ogrzewana sala treningowa, a nawet ćwiczebne gruzowisko.

Zaplecze wykorzystywane jest głównie podczas regularnych szkoleń oraz zajęć z psami mieszkającymi w hotelu, ale oferujemy też wynajem na potrzeby gościnnych warsztatów, seminariów czy treningu grupowego i indywidualnego bez nadzoru instruktora.

Plac treningowy

Ogrodzony, pokryty trawą teren o wymiarach około 110 x 20 metrów zapewnia dużo miejsca nawet dla bardzo dynamicznych dyscyplin i licznych grup. Pozwala koncentrować się na pracy z psem, bez martwienia się o bezpieczeństwo, postronne osoby i zwierzęta.

Tor sprawnościowy

Tor o zmiennym układzie o długości około 80 metrów pozwala na przygotowanie wielu nowych i zaskakujących konfiguracji pobudzających rozwój psa oraz urozmaicających trening.

Ogrzewana sala

Sala treningowa o wymiarach około 5,2 x 21 metrów pozwala na prowadzenie zajęć o każdej porze dnia i przy każdej pogodzie. Ogrzewanie, zaplecze socjalne, kącik kawowy i łazienka przydają się zwłaszcza przy dłuższych treningach i seminariach. Podłoga i ściany do wysokości 1,5 metra pokryte są antypoślizgową wykładziną, a na jednej ze ścian znajduje się duże lustro.

Agility

Akcesoria treningowe do agility konieczne do prowadzenia skutecznego treningu w tej dziedzinie. Płotki, drążki, kółka, tunele, mostki i huśtawki pozwalają na dobre przygotowanie psa do startu w zawodach.

IPO / Obrona

Akcesoria do szkolenia z zakresu obrony i stróżowania – aporty, gryzaki, baty, przeszkody i namioty są konieczne, aby wszechstronnie przygotować psa w tej wymagającej dziedzinie.

Praca węchowa

Wyszkolenie skutecznie tropiącego lub przeszukującego psa wymaga wielu specjalistycznych akcesoriów, których przydatność i skuteczność doceni każdy doświadczony przewodnik.

Socjalizacja

Socjalizacja to oswajanie psa z nowymi sytuacjami i nieznanym wcześniej środowiskiem, tak by w przyszłości nie wywoływały lęku i nie rozpraszały. Elementem socjalizacji może być zarówno tor sprawnościowy, jak i basen wypełniony plastikowymi butelkami. Liczy się wyobraźnia i doświadczenie twórcy.

Poligon gruzowiskowy

Ćwiczebne gruzowisko z sześciometrowym tunelem stworzone do doskonalenia pracy węchowej i poszukiwawczej. Pozwala też zapoznać psa ze sposobem poruszania się po trudnym terenie oraz przełamać lęk przed wchodzeniem do ciasnych, ciemnych miejsc.

Transport

Samochód dostawczy przygotowany do bezpiecznego transportu psów. Pojazd wyposażony jest w dodatkową klimatyzację, zapewniającą stałą temperaturę w przedziale dla zwierząt o każdej porze roku, również w trakcie postojów. Przymocowane na stałe klatki pozwalają na przewożenie kilku psów bez kontaktu między sobą. Ośrodek oferuje odbiór psa od klienta przy pobycie w hotelu, transport do weterynarza i na wystawy oraz dowóz zakupów ze sklepu dla psów.

Parking

Prywatny, ogrodzony plac parkingowy doceni każdy, kto kiedykolwiek musiał zostawić psa w samochodzie z otwartym bagażnikiem.