Szkolenie psów

Urokliwy Zakątek

Szczepanowo (Kujawsko-Pomorskie)

Ośrodek oferuje ogólne i specjalistyczne szkolenia kynologiczne prowadzone przez doświadczonego instruktora opierające się na metodach pozytywnych, pozwalających na bezstresową tresurę i nawiązanie mocnej więzi psa z przewodnikiem. Wychodząc z założenia, że na wynik pracuje zespół, nacisk kładziony jest zarówno na rozwój psa, jak i przewodnika.

Treningowi specjalistycznemu zawsze towarzyszy program wzmacniający ogólny rozwój psa, zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Terminy najbliższych zaplanowanych szkoleń publikowane są w kalendarzu na stronie Aktualności, znaleźć tam też można ogłoszenia o naborach, warsztatch i seminariach. W celu otrzymywania powiadomień o bieżącej ofercie szkoleniowej zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku.

Instruktor - Michał Lewandowski

Opiekę merytoryczną zapewnia Michał Lewandowski, który wraz z żoną Beatą jest właścicielem i zarządcą ośrodka.

Michał swoją przygodę z kynologią rozpoczął dwadzieścia lat temu od owczarka niemieckiego Ara z Piaszczystego Wzgórza. Zafascynowany psami i pracą z nimi w 2003 roku został członkiem Związku Kynologicznego w Polsce i niemieckiego Verein für Deutsche Schäferhunde, a w 2006 założył Hodowlę Owczarków Niemieckich "Urokliwy Zakątek", przemianowaną w 2018 roku na MBM-Leistungszucht FCI. Po założeniu hodowli zaczął tworzyć w swojej rodzinnej miejscowości infrastrukturę potrzebną do jej sprawnego prowadzenia oraz umożliwiającą skuteczny trening w różnych dyscyplinach. Jednocześnie zdobywał wiedzę i doświadczenie uczestnicząc w szkoleniach i kursach, potwierdzanych egzaminami i startami w zawodach.

Szkolenia ogólnorozwojowe

Dla wszechstronnego rozwoju psa ważne jest zapoznanie go z jak największą ilością środowisk i sytuacji, zbudowanie pewności siebie i nawiązanie więzi porozumienia z przewodnikiem. Istotne jest też szkolenie przewodnika - nieświadomie popełniane błędy i niewłaściwe zachowania mogą zniweczyć cały wkładany w trening wysiłek.

 • Przedszkole (3-6 m-cy)
 • Socjalizacja
 • Pokonywanie przeszkód
 • Posłuszeństwo podstawowe
 • Posłuszeństwo wyższe

Szkolenia ogólnorozwojowe nie mają sztywnych ram, ważna jest indywidualna ocena potrzeb, doświadczenia oraz mocnych i słabych stron zespołu pies-przewodnik. Nawet w trakcje zajęć grupowych zespoły zwykle idą trochę innymi ścieżkami rozwoju, dostosowanymi do ich oczekiwań i możliwości.

Oprócz zajęć na placu regularnie odbywają się też wyjścia do miasta, lasu, parku czy nad jezioro, mające na celu oswoić psa z różnymi środowiskami oraz urozmaicić szkolenie. Informacje o planowanych zjęciach poza terenem ośrodka można znaleźć w kalendarzu w dziale Aktualności

Szkolenia specjalizujące

Przygotowanie psa do pełnienia określonej roli - startu w zawodach, obrony, tropienia, pracy węchowej czy ratownictwa - to długi i żmudny proces. Takie szkolenie wymaga przemyślanego programu treningowego i konsekwentnej pracy zarówno z psem, jak i nad sobą.

 • Agility
 • Obrona sportowa
 • Ratownictwo
 • Tropienie
 • Praca węchowa
 • Nose Work

Szkolenie specjalizujące przygotowywane jest indywidualnie pod oczekiwania kursanta. Nawet jeżeli zajęcia odbywają się w grupach, każdy zespół prowadzony jest własnym, wcześniej opracowanym programem treningu dążącym do efektywnego osiągnięcia założonych celów.

Przygotowanie do egzaminów

Pomyślne przejście egzaminu zależy nie tylko od udanego wyuczenia psa określonych zachowań, ale też od znajomości zasad dyscypliny, którą sprawdza. Przygotowanie i zachowanie przewodnika mają duży wpływ na jego psa, zwłaszcza w sytuacjach stresujących. Dlatego przygotowując zespół do jakichkolwiek egzaminów nacisk kładziony jest przede wszystkim na wzorową współpracę i pewność siebie.

 • IPO
 • Pies towarzyszący
 • Pies obronny
 • Pies ratowniczy gruzowiskowy
 • Pies ratowniczy terenowy
 • Pies tropiący
 • Pies myśliwski
 • Przegląd hodowlany
 • Testy psychiczne

Ważną częścią przygotowania są realistycznie symulowane testy, mające na celu nie tylko zaznajomić kursanta z praktycznym przebiegiem egzaminu, ale też dążące do odtworzenia napięcia towarzyszącego prawdziwemu wydarzeniu. W ten sposób można wyłapać błędy pojawiające się dopiero w stresujących sytuacjach i nauczyć się sposobów na ich uniknięcie.

Świetlica dla psów

Okazja do socjalizacji i zabawy z innymi psami, skorzystania z przeszkód na placu treningowym czy luźnego treningu we własnym zakresie. Ciekawa alternatywa dla wycieczki z psem do miejskiego parku oferująca dodatkowe atrakcje. Uczestnicy mogą do woli korzystać przeszkód oraz urządzeń. W pobliżu zawsze też jest instruktor, który w razie potrzeby służy pomocą i chętnie odpowie na pytania.

Świetlica dla psów jest dostępna w sezonie wiosna/lato/jesień, daty i godziny można sprawdzić w kalendarzu.

Trening stacjonarny

Szkolenie psa bez udziału właściciela, zarówno dzienne, jak i z pobytem w hotelu. Należy jednak mieć świadomość, że trening stacjonarny nie skraca procesu szkolenia - na osiągniecie rezultatów zawsze potrzebny jest czas. A wyszkolony pies wciąż będzie potrzebował wyszkolonego przewodnika. Jest to dobre rozwiązanie dla osób posiadających już doświadczenie w danej dziedzinie pracy z psem. Nie zastąpi jednak regularnego poświęcania czasu i uwagi budującego mocną więź ze swoim partnerem oraz szlifowania własnych umiejętności.

Zajęcia u klienta

Szkolenia wyjazdowe u klienta pozwalają zaoszczędzić czas i pracować z psem na własnym terenie. Mogą to być zarówno treningi ogólnorozwojowe, jak i przygotowujące do egzaminów czy mające na celu wyeliminowanie uciążliwych zachowań. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie według oczekiwań właściciela.

Cennik
Zajęcia grupowe dla szczeniąt
(do sześciu miesięcy)
55,00 / godzina (2-6 zspołów)
Zajęcia grupowe dla psów
(powyżej sześciu miesięcy)
60,00 / godzina (2-6 zespołów)
Zajęcia indywidulane
(niezależnie od wieku)
120,00 / godzina
Praca na matach węchowych +40,00 / sesja
Zajęcia na gruzowisku +40,00 / sesja
Świetlica dla psów 70,00 / 8 godzin
Wykłady tematyczne
(zajęcia bez psów)
50,00+ w zależności od zakresu materiału
Szkolenia specjalizacji cena ustalana indywidualnie
Dojazd na zajęcia do klienta +2,00 / kilometr