MBM-Leistungszucht FCI

Hodowla użytkowych owczarków niemieckich

Hodowla powstała w 2006 roku i została zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce o/Bydgoszcz oraz Fédération Cynologique Internationale pod nazwą „Urokliwy Zakątek”. W 2018 roku nazwę zmieniono na MBM-Leistungszucht FCI.

Od 2012 roku właściciel hodowli jest członkiem Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) - stowarzyszenia skupiającego hodowców i właścicieli owczarków niemieckich w Niemczech.

Od momentu powstania hodowla skupia się na owczarkach niemieckich z linii psów użytkowych, kładąc nacisk na aspekt zrównoważonego zachowania i stabilności psychicznej. Każdy pies jest też sprawdzany pod kątem braku problemów ze stawami biodrowymi i łokciowymi oraz niewystępowaniem typowych wad genetycznych, co jest potwierdzane prześwietleniami oraz badaniami polskimi i niemieckimi.

Psy w hodowli są konsekwentnie szkolone według przemyślanego programu mającego na celu wzmocnienie ich fizycznie i psychicznie. Celem jest uzyskanie mocnych, stabilnych i pewnych siebie owczarków zdolnych do wydajnej pracy użytkowej. Efekty tej pracy potwierdzane są startami w zawodach i egzaminami IPO.